چاپ هلیو گراور

چاپ هلیو گراور2018-05-12T10:25:55+03:30

چاپ هلیو گراور

سیستم چاپ هلیوگراور یا چاپ گود یکی از بهترین و با کیفیت ترین سیستم های چاپی در دنیا می باشد.

ساک دستی

هلیو گراور یا چاپ گود عبارت است از:

سیلندر هایی که طرح مورد نظر بر روی آن به وسیله ماشین های لیزری یا به وسیله شیمیایی به صورت گود ساخته میشود.

در مرحله چاپ، حفره ها و گودی های روی سیلندر پر از مرکب میشوند.

در مرحله بعد، اضافات مرکب بر روی سیلندر از توسط تیغه دکتر بلید پاک می شود و باقیمانده آن (میزان مورد نیاز برای چاپ طرح) به سطح فیلم چاپی منتقل می شود.

ترام: به حفره های روی سیلندر که مرکب در آنها پر میشود ترام می گویند.

تراکم بالای ترام های ریز در سطح سیلندر (120 خط در صفحه) لطافت و زیبایی خاصی به کار می دهد. شدت رنگ وابستگی بالایی به عمق ترامهای موجود در روی سیلندر دارد یعنی هرچقدر عمق ترام بیشتر باشد شدت رنگ بیشتر و هر چقدر عمق کمتر باشد شدت رنگ کمتر است. تعداد و عمق ترام توسط طراح تعیین و توسط سیلندر ساز اعمال می گردد.

مزایای چاپ هلیوگراور

  • خشک شدن سریع

در دستگاه هلیو گراور در هر واحد چاپ، فیلم چاپی پس از عبور از روی سیلندر وارد چمبر حرارتی شده و با تبخیر حلال رنگ کاملا خشک می شود.

تنظیم مقدار دمای هر چمبر توسط شخص اپراتور ماشین انجام میپذیرد، که مقدار دما وابسته به نوع مرکب، سطح چاپ شونده، ترکیب طرح از مرکب ها، شرایط محیطی و مواردی از این دست دارد.

  • تیراژ بالا:

سرعت چاپ ماشین های هلیوگراور در ایران به طور متوسط بین 150 تا 250 متر بر دقیقه است، سرعت بالا، سبب کاهش هزینه در تولید می شود.

  • قابلیت چاپ متنوع

ماشین چاپ هلیوگراور توانایی چاپ بر انواع سطوح همچون فیلم فویل های آلومینیومی، کاغذ، مقوا، پارچه، فیلمهای پلی اتیلنی، پی وی سی،حلب های بسته بندی را دارد.

  • مصرف کمترین مرکب

به جهت دقت بالای ساخت دستگاه، ضمن پر رنگ بودن چاپ خروجی، مصرف رنگ در این دستگاه بسیار پایین می باشد.

اجزای اصلی تشکیل دهنده ماشین هلیو گراور

در چاپ هلیو عمل چاپ به صورت مستقیم انجام می پذیرد. یعنی سیلندر حکاکی شده در تشت مرکب به گردش در می آید و اضافه مرکب توسط وسیله ای به نام تیغه دکتر بلید برداشته شده  و مابقی مرکب که در داخل ترام ها مانده است توسط فشار پرس رول به سطح چاپی منتقل میشود.  فشار تمامی پرس رولها توسط اپراتور تنظیم می شود. بعد از عمل چاپ، فیلم وارد چمبر حرارتی شده و پس از خشک شدن مرکب، به چاپ واحد بعدی می رود.

آماده سازی سیلندر طرح مورد نظر که باید چاپ شود بر اساس طرح  روی سیلند کپی میشود بعد از آماده کردن و اسید کاری سیلندر، سطح سیلندر به وسیله کرم سخت شده و برای گرفتن چاپ در تیراژ بالا روی دستگاه سوار میشود. باید یادآوری شود در ساخت سیلندر های هلیو قطر سیلندرها رفته رفته کمی تغییر میکند مثلا اگر قطر سیلندر رنگ اول 160 میلیمتر باشد، قطر سیلندر رنگ دوم 0.01+160 می شود و سیلندر های بعدی نیز به همین صورت بزرگتر می شوند. این افزایش قطر برای این است که حالت کششی فیلم چاپی در زیر چاپ حفظ شود.

چیدمان رنگ در دستگاه چاپ هلیوگراور

در سیستم چاپ هلیوگراور بسته به کاربرد فیلم نهایی، چاپ روی کار و یا زیر کار زده می شود.

چاپ از زیر:

چیدمان رنگ در سیستم چاپ از زیر به این صورت است که شروع سیلندرها از رنگ های تیره شروع شده و با رنگ های روشن تمام می شود.

چاپ از رو:

چیدمان رنگ در سیتم چاپ از رو دقیقا برعکس چاپ از زیر می باشد یعنی شروع سیلندر ها از رنگ روشن شروع شده و با رنگ تیره تمام میشود.

البته قابل ذکر است در بعضی چاپخانه ها این اصول به صورت سلیقه ای نیز میتواند تغییراتی داشته باشد.

به طور کلی، سیستم چاپ هلیو گراور انتخابی مناسب برای چاپ با کیفیت فیلم در تیراژ بالا می باشد.

شرکت پاکت ماندگار با بهره گیری از دستگاه چاپ هلیوگراور با استاندارد های روز جهانی، قابلیت تولید ساک دستی های با کیفیت چاپ FULL HD را داراست.

ساک دستی

ساک دستی تبلیغاتی

5.0
تماس مستقیم
Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php70) in Unknown on line 0